در مورد جزیره کیش چه میدانید

همه چیز درباره جزیره کیش

در مورد جزیره کیش چه میدانید

تقریبا همه دوست دارند به دیگر کشورها سفر کرده و تجربیات جدیدی را کسب کند اما گاهی اوقات وارد شدن به روند گرفتن ویزا می تواند طاقت فرسا باشد، اما چرا به مکان هایی که به ویزا نیاز ندارند سفر نمی کنید.

کیش یک جزیره تفریحی کوچک در حدود ۲۰ کیلومتری از هفت ساحل ایران در خلیج فارس و بخشی از استان هرمزگان است که بازدید کنندگان از هر کشور یا منطقه ای می توانند بدون ویزا به آن سفر کنند و دولت نیز هیچ مالیاتی را برای آنها درنظر نمی گیرد.

حیات وحش و محیط زیست طبیعی جذاب این جزیره، معماری منحصر بفرد، مراکز خرید، فرهنگ، غذا، موسیقی، رقص و ورزش های آبی مواردی هستند که شما می توانید در سفر با تور کیش به این جزیره آفتابی در ایران لذت ببرید.

کیش از سال ۱۹۹۳ به یک منطقه آزاد تجاری تبدیل شد که به افراد محلی تسهیلاتی در کسب و کار خارجی با شرایط مطلوب اقتصادی ارائه می دهد، به عنوان مثال هر سرمایه گذار می تواند به مدت ۲۰ سال معاف از مالیات بوده و از شرایط خاصی برای واردات و صادرات خود در منطقه استفاده کند.

این جزیره زیبا و آفتابی گرمسیری در خلیج فارس، پر از تفریحات سرگرم کننده و جاذبه های گردشگری بسیاری برای مشاهده و مراکز خرید بزرگی دارد. این جزیره مقصد مورد علاقه ایرانیان برای سرگرمی، تفریح و کسب آرامش است.

جزیره کیش سومین مقصد تعطیلات پربازدید در جنوب غربی آسیا پس از دبی و شرم الشیخ است. اتباع خارجی که قصد ورود به منطقه آزاد کیش از بنادر قانونی را دارند ملزم به اخذ ویزای قبل از سفر نیستند. مقامات پلیس در بندر کیش ویزای ۱۴ روزه را در پاسپورت افراد در فرودگاه کیش ثبت می کنند.

فروهرسیر قصد دارد برخی از اطلاعات و دیدنی های کیش و مناظر جذاب را به شما نشان دهد. جزیره کیش یکی از جاذبه های توریستی برتر در ایران است که ترکیبی از سنت و مدرنیته است. مردم بومی این جزیره غذاهای محلی خوشمزه زیادی دارند که نشان دهنده فرهنگ باستانی و فرهنگ مردم این سرزمین است.

مطالعه کنید! دانستنی هایی جزیره کیش (بخش چهارم)

جمعیت کیش

۲۶،۰۰۰ ساکن و حدود ۱ میلیون گردشگر سالانه از این جزیره بازدید می کنند.

همه چیز درباره جزیره کیش

موقعیت جغرافیایی کیش

کیش یک جزیره تفریحی به مساحت ۹۱.۵ کیلومتر مربع در خلیج فارس در سواحل جنوبی ایران است. این بخشی از شهر بندر لنگه در استان هرمزگان ایران است.

با توجه به وضعیت منطقه آزاد تجاری و دارا بودن مراکز تفریحی و مراکز خرید مختلف، جاذبه های توریستی ، دیدنی های کیشو هتل های متعدد، به عنوان بهشت مصرف کنندگان شناخته می شود.

فرهنگ کیش

مانند سایر جزایر خلیج فارس، کیش نیز طیف گسترده ای از فرهنگ های جهان را از گذشته تا به امروز در بر گرفته است. از سوی دیگر، جزیره کیش به تنهایی دارای تعداد زیادی از گروه های بومی، زبانی، و مذهبی می باشد.

همه چیز درباره جزیره کیش

در حالی که این گروه ها در طول تاریخ به لحاظ فرهنگی به یکدیگر نزدیک بوده و با آرامش در کنار یکدیگر زندگی کرده اند، تمامی آنها بخش مهمی از فرهنگ و آداب و رسوم خود را حفظ کرده اند.

فرهنگ هر منطقه هویت و گذشته آن را نشان می دهد. فرهنگ و گذشته مردم یک منطقه جز آن دسته از اطلاعات جذاب و مفید است که می تواند برای گردشگرانی که با مردم بومی در ارتباط هستند، جالب باشد.

تورهای کیش بسیار خاطره انگیز و جذاب هستند. در منطقه غاری شما می توانید افراد بومی سخت کوش را ملاقات کنید که بخشی از تجارت توریستی و توسعه این جزیره می باشند.

بخشی از این افراد به مناطق شهری مهاجرت کرده اند، در حالی که دیگران به معیشت با روش های سنتی ادامه می دهند. قایقرانی، ماهیگیری، موج سواری، صید صدف و مروارید از جمله مشاغل افراد بومی این جزیره است.

ابزار اصلی ماهیگیری در کیش تور ماهیگیری، گرگور و قلاب است. اما علاوه بر این، از “Mishtah” و نیزه و حتی ماهیگیری با دست نیز به طور گسترده ای استفاده می شود.

بازرگانان محلی و بومی در بازار صفین کار می کنند. معماری سنتی و فضای این بازار یادآور بازارهای سنتی و قدیمی سرزمین اصلی ایران است. تقریبا تمام زنان، مردان و کودکان در این محله از لباس های سنتی استفاده می کنند.

شغل سنتی بومی ماهیگیری، دامداری، دریا نوردی و تجارت می باشد و در گذشته آنها همچنین به صید صدف و مروارید نیز می پرداختند.

در مقاله بعدی همراه ما باشید.
همه چیز درباره جزیره کیش ( بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *