پارک دلفین در جزیره کیش

بازدید از پارک دلفین کیش

پارک دلفین یا آکواریوم دلفین واقع در جزیره کیش، در جنوب ایران، اولین پارک دلفین در ایران است. این مجموعه تفریحی و توریستی بزرگ با مساحت 100 هکتار در جنوب شرقی جزیره واقع شده است.
پارک دلفین شامل فضای سبز با گونه های مختلف گیاهان ، باغ پرندگان و اولین و تنها آکواریوم دلفین در ایران می باشد.

در پارک دلفین جزیره کیش ، گونه های مختلف پستانداران دریایی، از جمله دلفین ها، شیرهای دریایی شمال ، شیرهای دریایی جنوب، گربه ماهی های دریای شمالی و پنگوئن نگهداری می شود و گردشگران می توانند مهارت های فوق العاده آنها را تماشا کنند.

در مجموع 21 پستاندار دریایی در استخرهایی با حجم 18000 متر مکعب پر از آب دریا نگهداری می شود.

فضای سبز پارک دلفین دارای بیش از صد گونه گیاهی است : از جمله هزاران درخت نخل ، بنجامین بسیار بزرگ ، درختان مهرز(انجیر هندی) ، اکالیپتوس ، آکاسیا ، پیچ تلگرافی یا گل تلگرافی ، کهور ایرانی ، گل ختمی ، پیچ اناری ، کنوکارپوس و درخت عرعر و بیش از 25 گونه از کاکتوس و گیاهان دیگر که با توجه به شرایط آب و هوایی جزیره و خاک مرجانی آن در نوع خود منحصر به فرد هستند.

در باغ پرندگان بیش از 50 گونه از پرندگان مختلف مانند پیلین، شترمرغ، طوطی ماکائو، طاووس، انواع طوطی، طوکان، تارائو، قوچ و دیگر انواع حیوانات آبزی مانند تمساح از سراسر جهان نگهداری می شود. با توجه به محیط زیست مناسب این حیوانات می توانند به طور طبیعی رشد و زندگی کنند.

پارک-دلفین

دلفین ها دوست مهربان و باهوش انسان

دلفین ها برای مدت طولانی به عنوان دوست بشر در افسانه ها و اسطوره های ملل مختلف شناخته شده اند. شکل آنها بر روی سنگ حک شده است.

سکه های یونان باستانی نشان دهنده یک مرد (خدا) سوار بر یک دلفین است. در فرهنگ ایرانی، دلفین ها در کنار صدف ها، مروارید و نیلوفرها دیده می شوند که سه نماد برای وطن پرستی هستند. این حیوانات به رفتارهای مختلفی منتسب شده اند که، جذابیت زیادی برای بشردارد:

مطمئنا شما شنیدید که دلفین ها خیلی باهوشند و سرعت یادگیری بالایی دارند. از امتیازات آنها توانایی شنوایی بسیار قدرتمند آنهاست. آنها از این خصوصیت برای مکان یابی استفاده می کنند.

مطالعات نشان داده اند که دلفین ها از قدرت شنوایی خود استفاده می کنند تا اجسام مختلف را تصور کنند. بنابراین هر صدا نشانگر یک چیز در ذهن آنها است. در واقع از طریق شنیدن می بینند.

پوست آن محافظ در برابر آب است. پوست بالای بدن آنها خاکستری است. پوست شکم آنها با رنگ کف دریا استتار می کند و این باعث می شود یافتن آنها در زیر آب دشوار باشد.

آنها چند ساعت از روز را صرف مراقبت از یکدیگر میکنند. آنها گروهی زندگی می کنند و حیواناتی اجتماعی هستند. اگر آنها را از یکدیگر جدا کنید، افسرده خواهند شد و حتی ممکن است منجر به مرگ آنها شود. آنها می دانند که زندگی اجتماعی ارزشمند است.

به غیر از نوع دوستی، این حیوان بارها وفاداری خود را به انسان ثابت کرده است. آنها به ماهیگیران کمک می کنند و اگر یک کوسه برای حمله به یک انسان بیاید، دلفین ها آنها را به اطراف خود می چرخانند.

در اطراف انسان به طور دورانی شنا میکنند. آنها بدون ترس از دوستان قدیمی خود در سواحل نیز دیدن می کنند.
اگر می خواهید به ایران سفر کنید، با خرید یک تور کیش می توانید از این موجودات زیبا در جزیره کیش دیدن کنید. یکی از جذاب ترین جاذبه ها در این جزیره، پارک دلفین ها هستند.

هنگامی که در قایقی در آب های نیلگون در نزدیکی جزیره در حال پرسه زدن هستید، ممکن است تعداد زیادی از دلفین هایی که بین قایق ها برای استقبال شما آمده اند را ، ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *